Obniżamy ślad węglowy

Dyrektywa RED II

to wyzwanie dla wielu polskich przedsiębiorstw

Audytujemy ślad węglowy

Certyfikujemy generowany przez przedsiębiorstwo ślad węglowy

Wdrażamy plany niskoemisyjne

jesteśmy skuteczni w obniżaniu śladu węglowego

Czym jest ślad węglowy?

Ślad węglowy to całkowita ilość gazów cieplarnianych (w tym dwutlenku węgla i metanu), które są generowane przez nasze działania.

Po zidentyfikowaniu i obliczeniu działalności przedsiębiorstwa lub organizacji w zakresie emisji gazów cieplarnianych następnym krokiem jest wdrożenie środków redukcji. Proste inicjatywy mogą w rzeczywistości wiele zmienić, niekoniecznie wymagając dużych nakładów inwestycjnych.

Wiele firm wdraża aktualnie strategię redukcji emisji w swoich działalnościach lub łańcuchach dostaw. Niektóre koncentrują się na nabywaniu lub inwestowaniu w energię odnawialną, taką jak energia biogazowa, wiatrowa czy słoneczna, podczas gdy inne koncentrują się na wydajnym wytwarzaniu towarów i usług. Część firm wyznaczyło wieloletnie cele redukcji emisji i je skutecznie realizuje.

Pomagamy obniżać ślad węglowy w przedsiębiorstwach każdej skali. Posiadamy gotowe rozwiązania oraz doświadczenie w ich implementacji. Nasz zespół ekspertów pozwoli opracować strategię krótko oraz długoterminową działań w Państwa przedsiębiorstwie.

Dowiedz się jak policzyć i zredukować emisję w Twoim przedsiębiorstwie

    Wybrane opcje obniżania emisji

    Skontaktuj się z nami po więcej szczegółów

    Audyt zużycia energii

    Przeprowadzenie audytu zużycia energii pomoże organizacji określić, jakie jest zużycie energii i jakie są koszty użytkowania obiektów. Informacje te można wykorzystać do zidentyfikowania potencjalnych oszczędności związanych z tym zużyciem i do opracowania środków minimalizujących koszty. Może to pomóc zwiększyć bezpieczeństwo dostaw energii w organizacji i zmniejszyć szkody dla środowiska związane z marnotrawstwem energii i nieefektywnością.

    Wdrożenie systemu zarządzania środowiskowego

    Przyjęcie systemu zarządzania środowiskowego w celu stworzenia kultury środowiskowej w miejscu pracy w ustrukturyzowany sposób. Uzupełnienie tego działania o dobrowolną certyfikację umożliwia wyeksponowanie zobowiązania organizacji do wypełniania jej obowiązków środowiskowych.

    Optymalizacja systemów grzewczych

    Wdrażając inteligentne zarządzanie budynkami lub knstalując odpowiednie sterowniki, firmy mogą zapewnić, że ich ogrzewanie i klimatyzacja są wykorzystywane, zmniejszając ryzyko marnotrawstwa energii. Systemy zarządzania budynkiem mogą również zapewniać dokładne odczyty temperatur, co z upływem czasu może radykalnie zmniejszyć emisje. Szkolenie personelu w zakresie korzystania z jednostek grzewczych i chłodzących może również pomóc w zapobieganiu niepożądanym skokom energii i pomaga wyegzekwować dobre nawyki, które mogą prowadzić do dalszych długoterminowych oszczędności CO2.

    Przejście na energię odnawialną

    W dzisiejszych czasach coraz więcej firm jest świadomych swojego śladu węglowego i tego, co to oznacza dla środowiska. Przejście na 100% odnawialne źródła energii jest jednym z najpopularniejszych działań podejmowanych przez firmy i organizacje, charakteryzujące się również wysoką skutecznością.

    Kupno certyfikatów emisji

    Rozwiązanie problemu nieuniknionych emisji – nieuniknione jest, że jakaś forma emisji będzie musiała być generowana w ramach codziennych czynności związanych z prowadzeniem firmy. W takich sytuacjach firmy szukają teraz rozwiązania w zakresie kompensacji emisji dwutlenku węgla. Jest to proces, w którym przedsiębiorstwa mają szansę zrównoważyć swoją emisję poprzez zakup odpowiednich certyfikatów.

    Wprowadzenie telepracy oraz ograniczenie podróży

    Firmy mogą obniżać swój ślad węglowy poprzez propagowanie wśród swoich pracowników telepracy oraz zastępowanie, tam gdzie jest to możliwe, podróźy biznesowych używaniem narzędzi do telekonferencji.

    Rozpocznij pracę z nami już dziś

    Skontaktuj się z nami

    Nie jesteś pewny czego potrzebujesz? Razem znajdziemy rozwiązanie!