Development projektów biogazowych

Lokalizujemy inwestycje

Wyszukujemy działki, przygotowujemy dokumumentację

Optymalizujemy biogazownie

Optymalizujemy dostawy surowca, normalizujemy procesy produkcyjne

Nadzorujemy proces budowy

Dobieramy technologie, nadzorujemy proces budowy

Biogaz - znamy się na tym!

Kompleksowa obsługa

Green Solutions Development Partner jest doświadczonym i zaufanym partnerem na rynku biogazu. Nasz zespół posiada ogromne doświadczenie, co gwarantuje wysoką jakość współpracy z nami. Dodatkowo posiadamy własne biogazownie, dzięki czemu rozumiemy szczegóły tego biznesu.

Współpracujemy z instytucjami związanymi z OZE oraz biogazem. Prowadzimy projekty z badaczami oraz jednostkami naukowymi.

Konsulting biogazowy

Koncepcja -> Projekt -> Budowa -> Utrzymanie

Budowa i uruchomienie biogazowni to duże wyzwanie o wysokim stopniu skomplikowania. Począwszy od kluczowych elementów takich jak prawidłowe jej zlokalizowanie, wybór odpowiedniej technologii, czy zabezpieczenie ciągłości dostaw surowów. Równie ważne są takie aspekty jak prawidłowy rozruch oraz bieżące zarządzanie i jej serwisowanie.

 

Nasze doświadczenie zdobyte również na własnych instalacjach sprawia iż nasi partnerzy mogą uniknąć wielu przykrych niespodzianek. Zapewniamy wsparcie w realizacji prawidłowego przebiegu procesu fermentacji. Wdrażamy usprawnienia i modyfikacje podwyższające sprawność i zyskowność instalacji.

Doradzamy przy budowie i zarządzaniu biogazowniami

Posiadamy wysoką skuteczność

Projektujemy biogazownie

Kontraktujemy surowiec

Uczestniczymy w rozruchu

Pomagamy w serwisowaniu

Oferujemy kompleksową pomoc związaną z biogazem. Śmiało, skontaktuj się z nami!

Nieważne czy stawiasz pierwsze kroki lub jesteś doświadczony w technologiach biogazowych. Skontaktuj się z nami a my zajmiemy się resztą.

 

  • Skontaktuj się z nami. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy.
  • Odpiszemy lub oddzwonimy. Jako pierwszy kontakt z reguły wybieramy telefon.
  • Określimy zarys współpracy. Dopytamy Ciebie o niezbędne szczegóły.
  • Ustalimy następne kroki.

Formularz kontaktowy

Proszę o kontakt

Przykładowe lokalizacje biogazowni

Biogazownia przy fermie drobiu

Pomagamy zaprojektować, wybudować i utrzymać biogazownie zasilane m.in. pomiotem kurzym. Biogazownia zlokalizowana przy fermie drobiu może być zasilana szerokim spektrum surowców – zarówno pochodzenia zwierzęcego jak i roślinnego. Wyprodukowana energia elektryczna i cieplna może być wykorzystana przez fermy, okoliczne przedsiębiorstwa a także okolicznych mieszkańców. Poferment stanowi doskonały nawóz na pola, szklarni lub do ogrodów. Wykorzystanie energii z biogazu i pofermentu na polach pozwala obniżać emisję CO2 branży rolno-spożywczej.

Odpady komunalne

Pomagamy zaprojektować, wybudować i utrzymać biogazownie zasilane bioodpadami m.in. ściekami, przeterminowaną żywnością, odpadami kuchennymi. Biogazownia to sposób na produkcję energii z bioodpadów, a także odzyskanie z nich niebezpiecznego CO2. Jest to najbardziej doskonała metoda dla branży odpadowej zmagającej się już dzisiaj z problemem co robić z ogromną ilością biomasy odpadowej.

Biogazownia przy chlewni lub hodowli krów

Pomagamy zaprojektować, wybudować i utrzymać biogazownie zasilane m.in. gnojowicą świńską czy bydlęcą, czy też mierzwą a także obornikiem. Biogazownia zlokalizowana przy hodowli świń lub krów to bardzo dobre rozwiązanie problemu odoru, a także okazja do wytworzenia dużej ilości energii elektrycznej i cieplnej do wykorzystania lokalnie przez hodowców a także lokalną społeczność oraz źródło pofermentu, bogatego nawozu w 100 proc organicznego. Dzięki zastosowaniu biogazowni hodowca świadomie obniża emisję CO2 przez co jego produkcja staje się bardziej przyjazna dla środowiska, a także bardziej atrakcyjna dla świadomych konsumentów.

Biogazownia przy zakładzie produkcyjnym

Pomagamy zaprojektować, wybudować i utrzymać biogazownie zasilane m.in. bioodpadami spożywczymi, jak wytłoki, wysłodki, wycierka ziemniaczana, odpady poubojowe. Biogazownia szyta na miarę potrzeb lokalnej utylizacji do doskonałe rozwiązanie dla gospodarki w obiegu zamkniętym, a także poprzez produkcję energii i pofermentu, czyste źródło zeroemisyjnej energii oraz zeroemisyjnego nawozu. Obniżenie śladu węglowego to wyzwanie na które odpowiadają dzisiejsze rozwiązania technologii biogazowych.